Nagroda II stopnia w konkursie ogólnopolskim „Bezpieczna Jazda”

Data: 20 czerwca, 2012

Nasza szkoła za pośrednictwem klasy IV a wzięła udział w konkursie „Bezpieczna Jazda”, który towarzyszył programowi „Bezpieczna Jazda – moje pierwsze prawo jazdy”.

Organizatorami VI edycji konkursu byli McDonald’s Polska Sp. Z.O.O i agencja Twenty Four PR z siedzibą w Warszawie.

Celem konkursu było przygotowanie i przeprowadzenie dowolnej inicjatywy mającej na celu promocję zasad ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na drodze.

Naszym pomysłem był projekt pt.: „Rowerowe Rewolucje”. Promował zasady ruchu drogowego i bezpieczne poruszanie się na drodze. Podniósł zdolność przewidywania przez naszych uczniów skutków nieprawidłowego zachowania się na drodze.

Cały projekt rozpoczęliśmy w październiku 2011 r. Uczniowie klasy IV a poznali szeroko rozumiany temat przepisów ruchu drogowego, ogromne znaczenie elementów odblaskowych i niebezpieczne miejsca na drodze przy szkole. Kulminacją projektu były „Rowerowe podchody” przeprowadzone w dniu 26 kwietnia 2012 r na terenie Zalewu „Piaski – Szczygliczka” i Stanicy Harcerskiej “Zielona Polana”, które pokazały umiejętności uczniów w zakresie praktycznej jazdy na rowerze oraz znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego.

Nasz pomysł i jego realizacja zostały docenione przez organizatorów konkursu „Bezpieczna Jazda” i pod koniec maja 2012 r. nadeszła informacja: Szkoła Podstawowa nr 5 z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymała nagrodę II stopnia.

Jesteśmy jedną z 25 szkół z całej Polski wyróżnionych w tym konkursie. Jest to wielki sukces naszych uczniów – niełatwo bowiem jest zostać uczestnikiem tego konkursu.

Koordynatorem konkursu była pani Iwona Szwarczyńska nauczyciel odpowiadający w szkole za realizację Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współudziale p. Joanny Zemskiej, Małgorzaty Monety-Molskiej, Anety Marciniak i Jacka Wawrzyniaka. W realizacji projektu brali udział harcerze Ostrowskiego Hufca ZHP