NA SZLAKU 52 OGÓLNOPOLSKIEGO RAJDU „JESIEŃ CHOPINOWSKA”

Data: 15 września, 2013

Po raz kolejny członkowie Klubu Małego Turysty wraz z przyjaciółmi stanęli na starcie pieszego rajdu do Antonina. W tym roku sześćdziesięcioosobowa grupa z naszej szkoły wyruszyła wczesnym rankiem z Chynowej i przez Klady oraz rezerwat Wydymacz dotarła do Antonina trasą liczącą aż 11 kilometrów. Był to jeden z dłuższych szlaków, nazwany pięknie trasą Poloneza As-dur.

Pogoda dopisała piechurom, mogliśmy więc podziwiać malownicze leśne ostępy, zaprzyjaźnić się z przyrodą i wypocząć wśród drzew.

Od wielu lat celem rajdu jest upamiętnienie pobytu Fryderyka Chopina w Antoninie, rozpowszechnianie walorów turystycznych i krajoznawczych południowej Wielkopolski, a w szczególności Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Jest to także wspaniała okazja do integracji i rekreacji w aktywnej formie.

W tym roku – z powodu remontu pałacu – meta rajdu znajdowała się na terenie Nadleśnictwa Antonin, gdzie po kilkugodzinnym marszu każdy z uczestników mógł liczyć na talerz pysznej gorącej grochówki, która w tych warunkach smakowała nawet największym niejadkom! Mimo, że na mecie dopadł nas deszcz, nie przeszkodziło to małym turystom w udziale w kilku konkurencjach. W konkursie plastycznym została wyróżniona Zuzia Peśla, a w konkursie krajoznawczym Jagoda Janicka – obie z klasy Vb integracyjnej.

Zmęczeni, ale zadowoleni i dumni z siebie uczestnicy rajdu wrócili do Ostrowa autokarem. Do zobaczenia na szlaku za rok!