„Na czym grywali wiejscy muzykanci”

Data: 23 stycznia, 2012

Pod takim tematem odbyła się lekcja w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, w której  wzięło udział 19 uczniów z klasy III a wraz z wychowawczynią.
Podczas lekcji uczniowie poznali podstawowe nazwy instrumentów ludowych m.in.: basy, dudy, skrzypce, siesieńki, łuk muzyczny, piszczałki oraz ogólne zasady ich działania. Miały okazję zobaczyć strój ludowy z okolic Ołoboku oraz rzeźby przedstawiające muzyków autorstwa lokalnych rzeźbiarzy ludowych. Na koniec rysowały na kartonach scenki z życia na wsi bądź wybrane przez siebie poznane wcześniej instrumenty.
Oprócz lekcji muzealnej uczniowie obejrzeli wystawę pt. „300 Dywizjon Bombowy „Ziemi Mazowieckiej”- ponad 400 fotografii, galerię mundurów i odznaczeń.