Moje Miasto się przytula, Moja Szkoła się przytula

Data: 26 czerwca, 2013

W związku z akcją „Milka” Przytul Swoje Miasto  26 czerwca 2013 r. cała społeczność szkolna zorganizowała dzień, w którym myślą przewodnią było hasło „Moje Miasto się przytula, Moja Szkoła się przytula”. Wszyscy okazywali sobie wzajemną życzliwość i doskonale się bawili.

Wszystkie dzieci wspierały akcję „Milka. Moje miasto się przytula”. Już od wczesnych godzin rannych w szkole dominował kolor fioletowy, charakterystyczny dla barw milki. Wszędzie było wesoło, barwnie i słodko. Klasy I-III miały w tym dniu wykonać wiele zadań, a przede wszystkim dobrze się bawić, obdarowywać wszystkich uśmiechem i życzliwością. Najważniejszym zadaniem było zrobienie pracy plastycznej, na której najważniejsze miejsce miała odgrywać sympatyczna, fioletowa krowa. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością i poczuciem humoru.  Pod koniec dnia na parterze szkoły „zagościły” wszelkiej różnorodności krowy, które wzbudziły podziw i uśmiech rodziców oraz  nauczycieli.

 

Podczas dopołudniowych zajęć uczniowie mogli również wzbogacić swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ oprócz wiadomości teoretycznych, każdy mógł na fantomach sprawdzić swoje umiejętności. Dla klas młodszychnie  był to  koniec atrakcji. Wiele pozytywnych emocji i radości współzawodnictwa dostarczyły zabawy sportowe, gdzie dzieci  mogły poczuć smak wygranej. W tych zabawach nie było medali ani dyplomów, ale nagrodą dla każdej klasy były czekolady z podobizną „bohaterki” dzisiejszego dnia. W tym dniu uczniowie mogli także wykazać się znajomością wiedzy ogólnej. W zorganizowanym w bibliotece  mini konkursie wiedzy, można było pochwalić się wiadomościami, które każdy uczeń „piątki” powinien znać.

 Uczniowie klas IV-VI mieli możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach sportowych, podczas których rywalizowali, ale pamiętali o wzajemnej uprzejmości i nikt nie czuł się pokrzywdzony ani przegrany. W naszej bibliotece zorganizowany został quiz: „Czy znasz swoje miasto”. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem odpowiadały na pytania dotyczące Ostrowa Wielkopolskiego. W całej szkole przeważał fioletowy kolor, ponieważ uczniowie i nauczyciele właśnie w takich barwach byli ubrani. Nie zabrakło też fioletowej farby, dzięki której na białym płótnie, przy udziale dzieci, powstała przepiękna krowa „Milka”. Na twarzach wszystkich gościł uśmiech i miło było popatrzeć na przytulające się osoby, a czekolada „Milki”, którą wszyscy zostali poczęstowani, dopełniła już wszelkich słodyczy tego dnia.

Zajęcia te były doskonałą okazją do pokazania dzieciom, jak ważna jest wzajemna życzliwość  i uświadamiały, że uśmiech na twarzy nic nie kosztuje, a tak wiele znaczy.