„Moja bezpieczna droga do szkoły”

Data: 7 grudnia, 2016

W miniony poniedziałek 7.12 br. w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli  odbył się drugi etap, a zarazem finał konkursu plastycznego „Moja bezpieczna droga do szkoły”, dla uczniów z klas I-IV z południowej Wielkopolski. Organizatorami imprezy byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Szkoła Podstawowa nr 7 w Kaliszu oraz Wydział Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu.

Celem konkursu było promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach oraz rozwijanie technik plastycznych. Konkurs był dwuetapowy. Pierwszy etap to eliminacje szkole, natomiast drugi to spotkanie w Kaliszu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 100 uczestników. W finale dzieci rysowały prace związane z bezpieczeństwem podczas ich drogi do szkoły. Na zakończenie wyłoniono laureatów oraz nagrodzono wszystkich uczestników dyplomami i kalendarzami, w których znalazły się wyróżnione prace plastyczne z  poprzedniej edycji.  Podczas spotkania finaliści konkursu mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa oraz wzbogacić ją, poprzez udział w działaniach edukacyjnych.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice – Antonina Jurek z klasy IIb integracyjnej i Kinga Spaleniak z klasy VIa, dla których sukcesem było zakwalifikowanie się do finału.  Laureatką życzymy dalszych sukcesów, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziałów w konkursach!!!