MŁODZI POECI W SYNAGODZE

Data: 28 listopada, 2012

28 listopada w Forum Synagoga odbyło się podsumowanie konkursu „Poetyckie listopady”, który corocznie organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.

Jury w składzie: Halina Zapłata, Bogna Skrzypczak – Walkowiak, Katarzyna Lisiak oraz Teresa Burkietowicz przyznało nagrody – złote, srebrne i niebieskie jabłka –  w trzech kategoriach: szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W bieżącym roku ponad stu młodych poetów nadesłało dwieście dziewięć wierszy. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły – Mateusz Rachwalski  z klasy VId, który za wiersz „Piłka nożna” otrzymał wyróżnienie Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży Pędzelek. Nagrodę odebrał w towarzystwie p. Katarzyny Łukaszewskiej, nauczyciela języka polskiego. Warto dodać, że nie jest to pierwsza nagroda Mateusza w tym konkursie. Powodzenia za rok!