Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Data: 27 września, 2015

Dnia  25 września 2015 r.  w Szkole Podstawowej nr 5 obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowany pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W naszej szkole już od początku tygodnia na dobre zagościła TABLICZKA MNOŻENIA, nie było miejsca w szkole gdzie nie można było jej spotkać. W ten sposób cała szkoła miała okazję przypomnieć sobie mnożenie i dzielenie, aby jak najlepiej przygotować się do wielkiego święta Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz pracownicy szkoły mogli się przekonać czy są ekspertami w tabliczce mnożenia. Zespoły egzaminatorów przeprowadzały w szkole egzaminy do którego każdy mógł przystąpić. Klasy IV b oraz V d postanowiły wyruszyć poza szkołę i sprawdzić jak mieszkańcy naszego osiedla oraz pracownicy i interesanci Urzędu Miejskiego radzą sobie ze znajomością tabliczki mnożenia. Ogromnym zaskoczeniem dla uczniów był fakt, iż niektórzy pytani automatycznie sięgali po kalkulator. Uczniom tak podobał się dzień z Tabliczką Mnożenia, że towarzyszyła im np. na lekcjach wychowania fizycznego, na przerwach podczas których mogli bawić się kartami matematycznymi. Dla całej społeczności szkolnej dzień był okazją do wspaniałej zabawy oraz znakomitym sposobem utrwalenia mnożenia i dzielenia.

Pomysłodawcą i Organizatorem Głównym imprezy jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz.