MISTRZOWSKIE DYKTANDO dla klas IV – VI

Data: 3 kwietnia, 2019

MISTRZOWSKIE DYKTANDO dla klas IV – VI

pod patronatem Prezydenta Miasta Pani Beaty Klimek
oraz Rady Języka Polskiego

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I przeprowadzono trzeci i ostatni etap XXI edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI. Uczestników przywitała Pani Dorota Cieśla, dyrektor szkoły, a o szczegółach regulaminu przypomniała Pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowych.
15 uczniów z 12 szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego pisało tekst dyktanda pt. Z pamiętnika pewnej nastolatki… W finale znaleźli się także nasi uczniowie: Julia Stojanowska z klasy VI c oraz Filip Hausman z klasy VI d, którzy zmierzyli się z ortograficznymi i interpunkcyjnymi pułapkami ukrytymi w tekście o niczym niezrażonej chimerycznej ciotuni Hortensji z Pszczyny (…)

Dyktando ułożyła Pani Maria Libera. Tekst, podobnie jak wszystkie zadania konkursowe, recenzował prof. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego w Warszawie. Prace finałowe oceniała komisja konkursowa w składzie: Anna Galant, Maria Libera, Lucyna Koralewska, Barbara Gajda, Anna Pietrzak i Katarzyna Frelkiewicz. Mistrza Ortografii 2019 w kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych poznamy w czerwcu podczas uroczystego podsumowania konkursu. Już teraz trzymamy kciuki za naszych uczniów!