MISTRZOWSKIE DYKTANDO 2016 dla uczniów klas IV – VI

Data: 18 marca, 2016

W czwartek 17 marca Szkoła Podstawowa nr 5 była organizatorem trzeciego etapu XVIII edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Uczestników przywitała pani Dorota Cieśla, dyrektor szkoły, a o szczegółach regulaminu przypomniała wszystkim pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowej.
14 finalistów z 10 szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego pisało tekst dyktanda pt. Baśniowy kryminał. Do finału zakwalifikowali się również uczniowie z naszej szkoły: Agata Lewkowicz Vb i Paweł Szukowski VId, którzy zmagali się z ortograficzno-interpunkcyjnymi pułapkami ukrytymi w tekście o charyzmatycznym Błażeju, który postanowił na łapu-capu rozwiązać niepokojącą zagadkę kryminalną, ni stąd, ni zowąd związaną z jego miejscem zamieszkania w supernowoczesnym wieżowcu (…)
Dyktando ułożyła pani Maria Libera, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów. Tekst, podobnie jak wszystkie zadania konkursowe, recenzował prof. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego w Warszawie. Prace finałowe oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Anna Galant, pani Maria Libera i pani Lidia Stodolska. Mistrza Ortografii 2016 w kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych poznamy w czerwcu podczas uroczystego podsumowania konkursu.