MISTRZOWSKIE DYKTANDO

Data: 18 kwietnia, 2018

Za nami trzeci i ostatni etap XX edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów szkół podstawowych klas II-III i IV-VI. Uczestników przywitała Pani Dorota Cieśla, dyrektor szkoły, a o szczegółach regulaminu przypomniała Pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowych.  W gronie piętnastu i dziewięciu laureatów ze szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego znalazły się także uczennice naszej szkoły – Zuzanna Nowak z klasy III d oraz Julia Stojanowska z klasy Vc. Finaliści zmagali się z ortograficznymi i interpunkcyjnymi pułapkami ukrytymi w tekście o hożej Żaklinie, która pobieżnie przejrzała artykuł przedstawiający żmudne zmagania kryminalne  w świecie baśni (…) oraz Filiżance

Dyktanda ułożyły Panie Ewa Twardowska i  Maria Libera. Tekst, podobnie jak wszystkie zadania konkursowe, recenzował prof. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego w Warszawie. Mistrza Ortografii 2018 w kategorii uczniów klas II – III i IV-VI szkół podstawowych poznamy w czerwcu podczas uroczystego podsumowania konkursu. Już teraz trzymamy kciuki za naszych uczniów.