Mistrzostwa w Pływaniu

Data: 16 października, 2016

W minionym tygodniu na basenie Delfin mieszczącym się przy Zespole Szkół Technicznych odbyły się mistrzostwa miasta i powiatu w drużynowym pływaniu. W zawodach tych wystartowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 5. Reprezentacja szkoły dziewcząt i chłopców rywalizowała na dystansie 25 m. W pierwszej kolejności wystartowała 8 osobowa sztafeta dziewcząt, która po zaciętej rywalizacji ze szkołą Sióstr Salezjanek zajęła 2 miejsce. Po rywalizacji dziewcząt przyszedł czas na chłopców, którzy do ostatnich metrów walczyli o zwycięstwo. Niestety oni również musieli uznać wyższość drużyny ze Szkoły Sióstr Salezjanek i również zajęli 2 miejsce. Niemniej wszystkim zawodnikom i zawodniczką należą się słowa uznania za zaangażowanie i wole walki.

Drużyna dziewcząt: Aleksandra Chwiłkowska, Katarzyna Mania, Ewa Kaszyńska, Zuzanna Sujka, Julia Kociemba, Anna Niezgódka, Nikola Zybała, Natalia Kowalczyk.

Drużyna chłopców: Gracjan Mąkowski, Jan Molski, Nikodem Dudek, Stanisław Sępołowicz, Maciej Jędras, Dominik Rosik, Jakub Nawrocki, Bartosz Rachwalski.