Mistrzostwa Miasta i Powiatu w minikoszykówce

Data: 23 marca, 2013

21 marca w Gimnazjum nr 3 rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta i Powiatu w minikoszykówce dziewcząt. Nasza reprezentacja miała do rozegrania 3 mecze, których stawką był awans do Finału Rejonu. W pierwszym pojedynku zmierzyliśmy się ze Szkołą Podstawową nr 1 i po zaciętym boju wygraliśmy różnica 2 pkt. – 20:18. W drugim meczu pokonaliśmy reprezentację Szkoły Podstawowej nr 7 – 48:8. Wyniki pozostałych meczów sprawiły, że nasz ostatni pojedynek ze Szkoła Podstawową nr 6 miał zadecydować o tym kto zajmie miejsce 1 i zdobędzie złote medale, a kto otrzyma “tylko” srebro. Po momentami zaciętym i trudnym meczu zwyciężyliśmy 52:24, a tym samym zdobyliśmy złote medale i zostaliśmy finalistami Mistrzostw Rejonu.

Wyniki meczów:

SP5-SP1 20:18

Weronika Hipp – 6pkt., Anna Walczak – 5pkt., Natalia Benedykcińska – 4pkt., Gabriela Bendkowska – 3pkt., Gabriela Plucińska – 2pkt. Wystąpiły także: Hanna Marciniak, Natalia Michalska, Weronika Kania, Julia Majchrzak, Barbara Majchrzak i Wiktoria Jakubowicz.

SP5 – SP7 48:8

Weronika Kania – 10pkt., Anna Walczak – 10pkt., Natalia Benedykcińska – 8pkt., Natalia Michalska – 4pkt., Weronika Hipp – 4pkt., Gabriela Bendkowska – 4pkt., Barbara Majchrzak – 4pkt., Hanna Marciniak – 2pkt., Gabriela Plucińska – 2pkt. Wystąpiły także: Julia Majchrzak i Wiktoria Jakubowicz.

SP5 – SP6 52:24

Anna Walczak – 16pkt., Wiktoria Jakubowicz – 12pkt., Natalia Benedykcińska – 10pkt., Gabriela Bendkowska – 8pkt., Weronika Hipp – 4pkt., Weronika Kania – 2pkt. Wystąpiły także: Hanna Marciniak, Natalia Michalska, Gabriela Plucińska, Julia Majchrzak i Barbara Majchrzak.