Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Koszykówce

Data: 15 marca, 2015

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Koszykówce. W zawodach tych wzięły udział drużyny chłopców i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 5. Jako pierwsi na parkiet wybiegli chłopcy, którzy rozegrali tylko jeden mecz z gospodarzami tych mistrzostw. Po ciekawym meczu chłopcy SP 5 przegrali 108 -59, zajmując tym samym II miejsce. Po tym meczu na parkiet wybiegły dziewczęta. Do zawodów zgłosiły się 3 zespoły z SP 1, SP 5, SP 6. Jako pierwsze zagrały dziewczęta z SP 1 i SP 5. Ten mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodyń. Jednak należy pochwalić dziewczęta z ambicje i wolę walki. Ostatecznie wygrał zespół SP 1 66:23. W kolejnym meczu zmierzyły się zespoły SP 5 i SP 6. Od początku można było zauważyć walkę i ogromną determinację z obu stron. Jednak większe doświadczenie i ogranie drużyny SP 5 pozwoliły osiągnąć sukces w postaci wygranej. Ostatecznie zespół SP 5 pokonał SP 6 38:21. Należy podkreślić, że zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z SP 5, byli rocznikiem młodszym od pozostałych zespołów.

Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Bartosz Michalski, Mateusz Kuncewicz, Stanisław Stawiński, Tomasz Marek, Wojciech Krzyżanowski, Mikołaj Zaremba, Nikodem Suski, Kacper Pietrasik, Oskar Smardz, Jakub Szkudlarek, Jakub Mrowiński.

Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Maria Krysztofiak, Julia Zaremba, Zofia Kaszyńska, Laura Izydorska, Natalia Dolata, Sandra Semczyszyn, Wiktoria Michalska, Hanna Stagraczyńska, Emilia Urbaniak, Wiktoria Florczyk, Iga Jaworska, Martyna Olkiewicz.