Mistrzostwa Miasta i Powiatu w koszykówce chłopców

Data: 12 marca, 2016

W pierwszym etapie – powiatowym w ramach rozgrywek międzyszkolnych szkół podstawowych w koszykówce chłopców – Energa Basket Cup 2016 reprezentacja SP5 rozegrała dwumecz z zespołem SP1. W czwartek 26.02 w hali SP5 88 : 38 wygrana naszej drużyny. Tydzień później, 10.03 w hali SP1 w rewanżu, ponownie lepsi okazali się nasi chłopcy, wygrywając 82 : 48.
Mistrzem Powiatu Ostrowskiego została więc reprezentacja SP5.
Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, kapitan dyplom i puchar. Skład reprezentacji SP5: Bartosz Michalski, Wojciech Krzyżanowski, Igor Sikorski, Mikołaj Zaremba, Oskar Smardz, Kacper Pietrasik, Nikodem Suski, Mateusz Kuncewicz, Jakub Majchrzak, Stanisław Stawiński, Bartosz Bugaj, Mateusz Semczyszyn, Nikodem Ibron i Bartosz Rachwalski.
Jako zwycięzca powiatu, nasz zespół awansował bezpośrednio do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach: 27-28.04.2016 r. w Ostrowie Wielkopolskim.