Mistrz Ortografii 2018 I etap II – VI

Data: 4 lutego, 2018

Błąd w mowie i piśmie

to jak brzydka plama

na fotografii matki,

którą kochasz.

Słowa Janusza Korczaka kolejny raz towarzyszyły uczniom z klas II-VI, którzy kolejno: w środę – 31 stycznia i w czwartek -1 lutego zmierzyli się z tekstem dyktand pt: Filiżanka oraz  Niewykorzystana lekcja. Do etapu międzyszkolnego XX edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” zakwalifikowali się następujący uczniowie:
z klas II – III
Zuzanna Nowak 3 d

Maciej Kubiak 3 b
Mikołaj Karbowiak 3 f
Z klas IV – VI

Julia Stojanowska V c

Filip Hausman V d

Karol Schubert VI a

Antoni Lewicki VI c

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i trzymamy kciuki za test ortograficzno – interpunkcyjny, który laureaci I etapu rozwiążą, z klas II – III we wtorek 5 marca a uczniowie klas IV-VI w piątek 9 marca.