MISTRZ ORTOGRAFII 2016

Data: 23 czerwca, 2016

MISTRZ ORTOGRAFII 2016 pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek oraz Rady Języka Polskiego w Warszawie

 

W Forum Synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego współorganizatorem była nasza szkoła. Wszystkich uczestników przywitała Pani Dorota Cieśla, dyrektor szkoły SP 5, a o szczegółach regulaminu przypomniała Pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowych. W tegorocznym podsumowaniu udział wzięli: Pan Tomasz Ławniczak, Poseł na Sejm RP, Pan Jarosław Urbaniak, Poseł na Sejm RP, Pan Łukasz Mikołajczyk, Senator RP, Pani Marlena Maląg, Wicewojewoda Wielkopolski, Pani Ewa Matecka, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Radni Miasta. Gościem specjalnym był profesor Andrzej Markowski – przewodniczący Rady Języka Polskiego w Warszawie, który swoim wykładem o grzeczności języka uświetnił przebieg uroczystości.

Do pierwszego etapu przystąpiło około 1500 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy II – III i IV – VI szkoły podstawowej oraz klasy I – III gimnazjum. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem oraz testem ortograficzno – interpunkcyjnym. Jak się okazało, wielu z nich bardzo dobrze poradziło sobie z zadaniami konkursowymi, docierając do finału. W gronie laureatów znaleźli się także reprezentanci naszej szkoły:

Filip Hausman z klasy III d

Agata Lewkowicz z klasy V b

Paweł Szukowski z klasy VI d

Uroczyste podsumowanie uczniowskich zmagań ortograficznych było okazją do podziękowania wszystkim, którzy pracują przy organizacji konkursu. Nagrody ufundował Wydawca Gazety „Nasz Rynek” oraz Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.