MISTRZ ORTOGRAFII 2016 – podsumowanie

Data: 16 czerwca, 2016

W miniony poniedziałek tj. 13 czerwca w ostrowskiej Synagodze nastąpiło uroczyste podsumowanie XVIII edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestników przywitała pani Dorota Cieśla, dyrektor szkoły SP 5, a o szczegółach regulaminu przypomniała pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowych. Gościem specjalnym był profesor Andrzej Markowski-językoznawca.

Dzieci podczas konkursu zmierzyły się z dyktandem ortograficznym oraz testem. Jak się okazało, wielu uczniów bardzo dobrze poradziło sobie z zadaniami konkursowymi, co zaowocowało licznymi laureatami. Podczas uroczystości zostały wręczone podziękowania dla nauczycieli oraz nagrody dla laureatów konkursu. Na koniec wyłoniono trzech Mistrzów Ortografii 2016 z każdego etapu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!