Mikołajkowe niespodzianki

Data: 7 grudnia, 2011

6 grudnia jak co roku odwiedził nas Św. Mikołaj. Przygotował dla dzieci słodkie niespodzianki, radości i uśmiechu było co niemiara. Dzieci miały też sporo pytań do Mikołaja,  na wszystkie chętnie odpowiadał choć niektóre były trudne. Rodzice przygotowali, także dla najmłodszych uczniów loterię mikołajkową.

Po południu uczniowie z klas Ia, Ib, I,c oraz członkowie zespołu wokalnego “Rozśpiewane Maluchy” uczestniczyli w zapaleniu światełek na choince stojącej na ostrowskim rynku. Uroczystego zapalenia światełek na dziewięciometrowej choince dokonał Prezydent Miasta Jarosław Urbaniak w obecności przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Ostrowski rynek, pięknie oświetlony, wypełnił się radosnym śpiewem maluchów. W rytmie mikołajkowych dźwięków wszystkie dzieci udały się do Ostrowskiego Centrum Kultury na przedstawienie „Opowieść Wigilijna” według powieści Karola Dickensa. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie przygotowane przez kolegów i koleżanki z innych szkół. Poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Na koniec wszystkich spotkała kolejna niespodzianka, słodycze, którymi obdarował dzieci Św. Mikołaj w asyście Śnieżynek.

Zobacz relację z zapalenia choinki.