MIKOŁAJKOWE NIESPODZIANKI

Data: 6 grudnia, 2014

Mikołajkowe niespodzianki – to hasło przewodnie kolejnych warsztatów z serii ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z PIĄTKĄ, które odbyły się 5 grudnia.

Maluchy z przedszkoli, po wysłuchaniu opowiadania, wzięły udział w rozmowie na temat świętego Mikołaja oraz tradycji związanych z jego świętem. Przy okazji zdradziły nam, jakich prezentów oczekują 6 grudnia.  Następnie pod okiem nauczycieli wykonały pracę plastyczno – techniczną. Świetnie poradziły sobie z łączeniem poszczególnych elementów np. różowego kleksa, który okazał się twarzą Mikołaja z białą chmurką czyli brodą świętego. Po skończonej pracy wszyscy podziwialiśmy jej efekty. Następnie dzieci zostały zaproszone do obejrzenia bajki ze św. Mikołajem w roli głównej, która zainspirowała je do kolejnej pracy plastycznej – kolorowanki z prezentami. Każdy mały uczestnik wyszedł z zajęć z uśmiechem na buzi, z małym upominkiem oraz z wypiekami na twarzy na myśl o następnym dniu:)