Miejski Konkurs Przyrodniczy

Data: 6 kwietnia, 2016

22 marca w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy skierowany do uczniów szkół podstawowych. Test składał się z dwóch części. W pierwszej znajdowały się pytania otwarte, na rozwiązanie których uczniowie mieli trzydzieści minut. Druga część polegała na pracy z pilotami i tablicą interaktywną.

1

Senator  Łukasz Mikołajczyk  wspólnie z panem Dariuszem Dębickim, naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego oraz panią dyrektor Marią Gryczką otworzyli te przyrodnicze zmagania. Słowa uznania skierowali do wszystkich uczniów, którzy zdecydowali się uczestniczyć w konkursie i dodatkowo rozwijać swoją wiedzę o faunie i florze oraz elementach krajobrazu. Zwycięzcom gratulowali. Przyrodnikiem Ostrowa Wielkopolskiego w roku 2016 została Marcelina Głowacka kl.VI d (I miejsce). Oliwia Kwiecińska kl. VI b zajęła II miejsce. Paweł Szukowski kl .VI d-V miejsce. Możemy być dumni z uczniów naszej szkoły. Jeszcze raz uczniom naszej szkoły dziękuję za udział i gratuluję świetnych wyników. Jestem z was dumna.

Maria Baranowska – nauczyciel przyrody.