Miejski Konkurs Ekologiczny

Data: 16 marca, 2016

W sobotnie przedpołudnie, 12 marca br., widownia Ostrowskiego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi zaproszonymi gośćmi, podczas rozstrzygnięcia Miejskiego Konkursu Ekologicznego. W tegorocznej edycji udział wzięło około czterysta dzieci. Głównym celem konkursu było przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy o środowisku leśnym i jego walorach przyrodniczych, a przede wszystkim o życiu zwierząt w lesie. Partnerami miasta w tym przedsięwzięciu były Nadleśnictwo Taczanów oraz Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Pani prezydent Beata Klimek podkreśliła, że edukację ekologiczną rozpoczynamy już w przedszkolu i to właśnie dzieci najlepiej dopingują dorosłych do dbania o nasze środowisko. Konkurs podzielony został na cztery kategorie wiekowe, a każda z nich otrzymała inne zadanie do wykonania.
W kategorii klas I-III szkół podstawowych uczestnicy musieli wykonać pracę w formacie A4, techniką tzw. płaską, a tematem przewodnim były “Zwierzęta wokół nas”.
W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych uczestnicy wykonali pracę w formacie A3, w technice mieszanej na temat “Pomóżmy zwierzętom leśnym przetrwać zimę”.
Oba konkursy pozwoliły uczniom zaprezentować możliwości twórcze w dziedzinie plastyki. Dotykając jednocześnie ważnego problemu, jakim jest odpowiedzialność za drugie istnienie, relacja ludzi ze zwierzętami oraz potrzeba miłości i przyjaźni.

Szkołę Podstawową nr 5 reprezentowali następujący uczniowie:

Klasy I – III
1. Maksymilian Gwizdek kl. I d – I miejsce
2. Amelia Lisiecka kl. III a – II miejsce
3. Zuzanna Nowak kl. I d – III miejsce
4. Emma Prucnal kl. I a – wyróżnienie
5. Antonina Jurek kl. I b – wyróżnienie

Klasy IV – VI
1. Martyna Glapa kl. IV a – I miejsce
2. Dagmara Jędrzejak – II miejsce
3. Oliwia Kwiecińska – III miejsce
4. Julia Mrowińska – wyróżnienie
5. Bartosz Nawrocki kl. IV c – wyróżnienie

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu!