Miejski Dzień Wolontariatu

Data: 7 grudnia, 2011

Rok 2011 został ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu. Z tej okazji nasza szkoła miała możliwość zaprezentowania przedsięwzięć realizowanych na terenie placówki w ramach Miejskiego Dnia Wolontariatu. Rozpoczęto od loterii fantowej zorganizowanej przez zespół wolontariatu. Nauczyciele, uczniowie oraz rodzice przeznaczyli  zebrane fundusze na rehabilitację absolwentki SP-5 porażonej prądem. W dniu 07.12.2011r. od godz.10.30 w szkole gościli uczniowie klas I-III  z ostrowskich szkół podstawowych. Na zajęciach pt.; ”Trochę dla innych”, ukazano dzieciom problemy osób niepełnosprawnych, sposoby pomagania im oraz zapoznano z ideą wolontariatu. Uczniowie wraz z opiekunami podczas zajęć warsztatowych przygotowywali ozdoby choinkowe dla pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu oraz osób samotnych,mieszkających na terenie Osiedla nr 3. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi opowiadania Bruno Ferrero „Inni mnie potrzebują” wysłuchał także Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pan Jarosław Urbaniak, który czynnie włączył się w przygotowanie ozdób choinkowych. Przy wspólnym stole dla szczytnej idei spotkali się: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.