Międzyszkolny Konkurs OMNIBUS 2015

Data: 27 kwietnia, 2015

W Szkole Podstawowej nr 6 po raz XXI zorganizowano Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs OMNIBUS 2015 pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

22 kwietnia uczniowie klas III oraz klas   IV-VI ostrowskich szkół podstawowych spotkali się w szóstce, celem wykazania się szeroką wiedzą z różnych dziedzin życia oraz dużymi umiejętnościami.

Dyrektor Szkoły Anna Galant powitała uczniów, ich opiekunów i zaproszonych gości. Następnie Prezydent Miasta Beata Klimek dokonała oficjalnego otwarcia konkursu, odwołując się do własnych przeżyć i wspomnień życzyła uczestnikom powodzenia i dobrej zabawy.

Później zawodnicy przystąpili do wykonywania zadań w swoich grupach wiekowych.

Dzieci z klas III odpowiadały na pytania z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej, a także wykazały się znajomością naszego regionu, kraju i świata. W tym samym czasie uczniowie klas IV-VI zmagali się z polem trójkąta, gatunkami drzew oraz tańcami narodowymi. Ponadto rozpoznawali polskich władców, pisarzy, ostrowskie budowle, ulice i sławnych artystów. Następnie udali się do sali gimnastycznej, gdzie rozegrana została część sportowa, a ich młodsi koledzy kibicowali im z trybun. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych w obu etapach.

Szkołę Podstawową nr 5 reprezentowali:

W klasach III – Antoni Lewicki, Krzysztof Mruk, Dominik Rosik;

W klasach VI – Julianna Godziszewska, Klaudia Pietrzak, Joanna Skoczylas.

II miejsce zajął uczeń naszej szkoły – Dominik Rosik z klasy III c.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczniowie dyplomy.

Gratulujemy uczestnikom konkursu wysokich wyników i życzymy powodzenia na dalsze lata nauki!