MIĘDZYSZKOLNY KONKURS “NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”

Data: 7 maja, 2015

29 kwietnia  2015r.  w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej pod hasłem: „Najlepsi z najlepszych”. Do konkursu przystąpiły  dwuosobowe drużyny z każdego poziomu klas I – III,  z ośmiu ostrowskich  szkół podstawowych.

Uczniów oraz opiekunów przywitały dzieci z oddziału przedszkolnego barwną inscenizacją pt. „Powitanie Wiosny”. Następnie głos zabrał przedstawiciel Wydziału Edukacji pan Mateusz Nycek. Po prezentacji multimedialnej, przybliżającej cele konkursu,  rozpoczęły się zmagania intelektualne na trzech poziomach edukacyjnych.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie zaznaczali na odrębnej karcie prawidłowe odpowiedzi do czytanych przez nauczyciela pytań, a w drugiej samodzielnie rozwiązywali test.

Komisja złożona z nauczycieli – opiekunów, po podliczeniu punktów z obu części wyłoniła zwycięzców na każdym poziomie.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

– klasy pierwsze: Gabriela Witek I D, Adam Olejnik I C,

– klasy drugie: Ewa Kaszyńska i Olga Grobelna II D,

–  wśród  klas trzecich zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5, w skład której wchodzili uczniowie klasy III C Antoni Lewicki i Dominik Rosik, zdobywając tytuł: EKSPERTA WSZECHSTRONNEJ WIEDZY.

Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy za udział i drobne upominki, a zwycięzcy  konkursu nagrody książkowe  ufundowane przez Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Młodym EKSPERTOM życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy!