Międzyszkolny Konkurs Matematyczny “Magia Liczb”

Data: 31 maja, 2013

     27 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 9 po raz trzynasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny “Magia Liczb”, skierowany do uczniów z klas I – III. W konkursie brali udział najlepsi matematycy z ostrowskich podstawówek. Dzieci na poziomach klas rozwiązywały różnorodne zadania, przy których należało się wykazać umiejętnością doskonałego liczenia, jak również logicznym myśleniem. Młodzi matematycy znakomicie poradzili sobie z zadaniami. Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła w każdej kategorii wiekowej laureatów, którym dyplomy i nagrody książkowe wręczył Prezydent Miasta pan Jarosław Urbaniak z dyrektorem szkoły panem Łukaszem Mikołajczykiem.

Wśród najlepszych ostrowskich matematyków znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Klasy I

I miejsce: Oliwia Kubacka (SP 5) – opiekun: Anna Karpińska
III miejsce: Jakub Woźniak (SP 5) – opiekun: Lucyna Łukomska   
Klasy II
III miejsce: Nikodem Ibron (SP 5) – opiekun: Barbara Cnotliwa

Klasy III
I miejsce: Marcelina Głowacka (SP 5) i Paweł Szukowski (SP 5) – opiekun: Małgorzata Jędrzejak

006