Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Magia Liczb”

Data: 12 maja, 2015

Dnia 12 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się już XV edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Magia Liczb”. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I-III z ostrowskich szkół podstawowych.  Wzięli w nim udział najlepsi matematycy, wyłonieni podczas konkursów na etapach szkolnych.  Zadaniem uczestników było wykazanie się umiejętnością sprawnego liczenia, logicznego myślenia, wyobraźnią matematyczną oraz umiejętnością pokonywania trudności.

Spośród uczniów naszej szkoły w konkursie udział wzięli:

Klasy I :

Kisielewska Olga kl. Ia – opiekun Anna Dorociak

Miszczak Maja kl. Ic – opiekun Anna Roszak

Klasy II:

Staniewska Oliwia kl. IIa – opiekun Irena Treska

Woźnica Witold kl. IIb – opiekun Elżbieta Frąszczak

Klasy III:

Schubert Karol kl. IIIa – opiekun Beata Olszak

Rosik Dominik kl. IIIc – opiekun Anna Karpińska

Wśród laureatów konkursu znaleźli się następujący uczniowie z SP5:

W kategorii klas I – 2 miejsce zdobyła Miszczak Maja z klasy Ic – opiekun Anna Roszak

W kategorii klas II – 1 miejsce zdobył Witold Woźnica z klasy IIb – opiekun Elżbieta Frąszczak

W kategorii klas III – 2 miejsce zdobył Dominik Rosik z klasy IIIc – opiekun Anna Karpińska

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę, a laureaci dodatkowy dyplom oraz nagrodę książkową, którą wręczyli Marlena Maląg – naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz Łukasz Mikołajczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.