Międzyszkolny Konkurs „Jestem bezpieczny na drodze”

Data: 27 maja, 2013

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 22 maja br. zajęli I MIEJSCE  w Międzyszkolnym Konkursie pt. „Jestem bezpieczny na drodze” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowali:

Marcelina Głowacka z kl. III D,

Adam Domański        z kl. III A,

Krzysztof Pawłowski z kl. III A

Konkurs dotyczył znajomości przepisów ruchu drogowego dzieci w młodszym wieku szkolnym z klas trzecich. W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test z uwzględnieniem treści wychowania komunikacyjnego. W części praktycznej udzielali pierwszej pomocy z zastosowaniem dobrania odpowiednich środków opatrunkowych. W części sprawnościowej zmagali się z jazdą na rowerze po mini-torze przeszkód, z jazdą    na hulajnodze po wyznaczonym torze oraz znajomością znaków drogowych zamieszczonych w mini-miasteczku szkolnym SP-11.

            Do konkursu uczniów z teorii przygotowała pani Małgorzata Jędrzejak i Irena Treska. Natomiast zajęcia praktyczne z jazdy na rowerze i hulajnodze prowadziła Maria Szymkowiak.