MIĘDZYSZKOLNY INTERDYSCYPLINARNY KONKURS „OMNIBUS”

Data: 9 marca, 2012

Corocznie reprezentacje Samorządów Uczniowskich uczestniczą w interdyscyplinarnym konkursie „OMNIBUS” dla uczniów ostrowskich szkół podstawowych, którego organizatorem jest SP nr 6.

Tegoroczna, XVIII edycja miała miejsce 7 marca 2012 r.

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego ma na celu sprawdzenie wiedzy uczniów z różnych dziedzin życia, w tym: z zakresu kultury i sztuki, ekologii, życia publicznego, historii miasta, rejonu i kraju. Ponadto uczniowie klas IV-VI prezentowali sprawność fizyczną w konkurencjach sportowych.

Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy wiekowe. W kategorii klas III swoje umiejętności i wiedzę wykazały: Zofia Kaszyńska, Zofia Kempińska i Joanna Skoczylas z klasy IIIe, przygotowane przez Annę Karpińską. Przedstawicielkami starszej grupy wiekowej były: Marta Śron z klasy Va, Julia Szczepaniak i Natalia Stodolna z klasy Vb, pod opieką Iwony Szwarczyńskiej – opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W każdej grupie wiekowej komisja przyznała tytuł Omnibusa oraz po dwa wyróżnienia.

W grupie młodszej, Joasia Skoczylas zdobyła wyróżnienie – Asiu gratulujemy sukcesu!!!

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy szerokiej wiedzy i zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań.