Międzynarodowy Turniej Koszykówki o Puchar Rektora AGH Kraków

Data: 24 września, 2014

W dniach: 19-21.09.2014 r. w Krakowie, odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki o Puchar Rektora AGH Kraków. Przez trzy dni na obiektach Akademii Górniczo-Hutniczej rywalizowało 26 zespołów w 2 kategoriach wiekowych: U-16 i U-12. W kategorii U-12 startował zespół chłopców Stal/UKS „Piątka” Ostrów Wlkp. Ostrowski zespół spisał się bardzo dobrze, zajmując 3 miejsce. Młodzi ostrowianie wygrali cztery mecze, przegrywając tylko jeden pojedynek. Zespół ze Skopje z Macedonii z którym przegrali młodzi sportowcy z Ostrowa Wlkp. okazał się zdecydowanie najlepszym zespołem turnieju.

Poza zespołem macedońskim, w turnieju startowały także zespoły z Niemiec, Słowacji i najlepsze zespoły polskie.

Do najlepszej „piątki” turnieju U-12 wybrano ostrowianina Tomasza Marka.

Wyniki zespołu Stal/UKS „Piątka”:

„Junior” Skopje  – Stal/UKS „Piątka” –   43 : 19

Stal/UKS „Piątka”  – „Wisła” Kraków –   32 : 23

Stal/UKS „Piątka” – „Regis” Wieliczka – 23 : 19

Stal/UKS „Piątka” –  „Alba” II Berlin    – 35 : 23

mecz o III miejsce: Stal/UKS „Piątka” – UKS 7 „Trefl” Sopot – 33 : 24

Pierwsza „trójka” turnieju U-12;

1 miejsce;  „Junior” Skopje

2      „        „ Alba” I Berlin

3      „        Stal/UKS „Piątka”