Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców rocznik 2003 – II MEMORIAŁ ELŻBIETY MARCHEWKI

Data: 23 czerwca, 2015

W Brzegu, w dniach: 12-14.06.2015 r., odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców rocznik 2003 – II MEMORIAŁ ELŻBIETY MARCHEWKI. W turnieju startowało 6 zespołów, w tym 2 ostrowskie: Stal/UKS „Piątka” oraz UKS „Olimpijczyk” SP1 Ostrów Wlkp. Elżbieta Marchewka była zawodniczką ekstraklasowej drużyny z Brzegu, a także nauczycielką i trenerką Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowie Wlkp. Startując w Memoriale, młodzi ostrowianie chcieli uczcić pamięć przedwcześnie zmarłej  znakomitej koszykarki i trenerki.

W turnieju startowały także zespoły: UKS „Piomar” Brzeg, SKS „Start” Łódz, TKM Włoicławek oraz zespół z Litwy: Vilniaus Basketbaal School.

Wyniki ostrowskich zespołów:

Stal/UKS „Piątka” –  UKS „Olimpijczyk” SP 1   – 64 : 20

„                    –  UKS „Piomar” Brzeg          – 51 : 22

„                    –  TKM Włocławek                 – 64 : 42

„                    –  Vilniaus Basketball School – 43 : 81

„                    –  SKS „Start” Łódz                 – 98 : 21

UKS „Olimpijczyk” SP1 – TKM Włocławek        – 22 : 61

„                              –  Vilniaus Basketball School – 15 : 85

„                              –  SKS „Start” Łódz       –  61 : 19

„                              –  UKS „Piomar” Brzeg –  48 : 41

Turniej wygrał zdecydowanie najlepszy zespół turnieju – Vilniaus Basketball School przed Stal/UKS „Piątka” oraz TKM Włoocławek. Drużyna UKS „Olimpijczyk” SP1 zajęła 4 miejsce.

Do najlepszej „piątki” turnieju wybrano Bruno Kromolickiego z UKS „Olimpijczyk”. Królem strzelców został Nikodem Suski z zespołu Stal/UKS „Piatka”. Nikodem zdobył w 5 meczach 100 pkt. – średnia 20 pkt. Ten zawodnik został także najlepszym zbierającym – średnia 7 zbiórek. Zajął także 3 miejsce w asystach – średnia 2,4, 2 miejsce w tej statystyce zajął Mikolaj Zaremba – średnia 3,3 asysty. Nikodem miał także najwyższy Eval – 23

Oprócz zmagań sportowych, odbyła się charytatywna zbiórka pieniędzy na byłego sportowca miasta Brzeg – Włodzimierza Bodnara,  który przed laty uległ wypadkowi i wymaga kosztownego leczenia. Na aukcję, swoje klubowe koszulki przeznaczyli ostrowianie: Monika Krawiec i Mateusz Ponitka.