Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców DOJLIDY CUP 2016.

Data: 2 lutego, 2016

W dniach 29.01. – 31.01.2016 r. w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców DOJLIDY CUP 2016. W turnieju startowało 10 zespołów chłopców rocznik 2003 z Polski, Litwy i Łotwy. W zespole TKM Włocławek startował gościnnie uczeń SP5, zawodnik UKS „Piątka” –  Nikodem Suski. Nikodem należał do najlepszych zawodników zespołu z Włocławka, który to zespół zajął 2 miejsce, nieznacznie ulegając we finale drużynie Basket Team Opalenica. Nikodem został wybrany do najlepszej „piątki” turnieju.

Nikodem Suski rozpoczynał przygodę z koszykówką w 2010 roku w KS „Stal” Ostrów Wielkopolski. W roku 2013 wraz z całym zespołem przeszedł do UKS „Piątka” Ostrów Wielkopolski, gdzie trenuje i gra do dziś. Od początku trenowania koszykówki, wyróżniał się spośród innych chłopców. Swoim zaangażowaniem, systematyczną pracą i sumiennością doskonalił swoje umiejętności. Dziś jest jednym z najlepszych koszykarzy rocznika 2003 w Polsce. Dowodem tego są wyróżnienia indywidualne w licznych turniejach, w których z zespołem wcześniej KS „Stal” a później UKS „Piątka” uczestniczył. Do szczególnych wyróżnień należy zaliczyć MVP turniejów w Katowicach i Ostrowie Wielkopolskim. W prawie każdym turnieju wybierany zostawał do najlepszej „piątki” turnieju. Wielu trenerów z innych klubów doceniając jego stałe postępy i zaangażowanie „wypożycza” Nikodema na turnieje międzynarodowe i ogólnopolskie. Z zespołem TKM Włocławek we wrześniu 2015 r. wygrał bardzo mocno obsadzony turniej w Krakowie, z zespołem BT Opalenica wygrał również turniej w Białymstoku w grudniu 2014 r.W zespole UKS „Piątka” jest także wyróżniającym zawodnikiem, przyczynił się i przyczynia do osiągania bardzo dobrych rezultatów zespołu. Wielu trenerów koszykówki widziałoby naszego wychowanka w swoich klubach, mimo jego jeszcze młodego wieku. Świadczy to o możliwościach, potencjale i umiejętnościach Nikodema Suskiego. Bardzo gratulujemy.