MIĘDZYNARODOWY SUKCES WOKALNY NASZEJ UCZENNICY OLIWII ŁUKOMSKIEJ

Data: 18 października, 2016

Uczennica klasy V c Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim OLIWIA ŁUKOMSKA została laureatką IX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca “ORFEO in ITALIA”, który odbywał się we wrześniu w Lido di Jesolo we Włoszech (niedaleko Wenecji).

Zdobyła zaszczytne III miejsce w konkursie, wśród ponad 500 uczestników, a oceniało ich ośmioosobowe jury. Dodatkowo została szczególnie wyróżniona przez Telewizję Bułgarską, która przeprowadziła z nią wywiad w języku angielskim. Oliwia wykonała w kategorii SOLO 2 utwory w języku angielskim. Przygotowywała się w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim, pod opieką p. Ewy Borowicz-Kasznickiej. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ponieważ udział brały dzieci i młodzież z całej Europy. Był on organizowany przez Bułgarską organizację sztuki ART CENTER KARNOLSKY, pod patronatem Wiceprezydent Bułgarii Margarity Popowej, która osobiście przybyła na festiwal.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!