Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – wyniki

Data: 21 maja, 2013

Dnia 21 marca 2013 roku po raz dwudziesty w Wielkopolsce odbył się Międzynarodowy Konkurs “KANGUR MATEMATYCZNY”. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśrod uczniow szkoł podstawowych, gimnazjow i szkoł ponadgimnazjalnych. W tym roku w konkursie wzięło udział 92 uczniów naszej szkoły z klas II – VI. Uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych w następujących kategoriach „Żaczek” – klasy 2, „Maluch” – klasy 3. i 4, „Beniamin” – klasy 5. i 6.

Znamy już wyniki tegorocznej edycji konkursu. Wyróżnienia zdobyli:

Glapa Aleksandra IVa – najwyższy wynik w szkole, Kempińska Zofia IVd, Głowacka Marcelina IIId, Frąszczak Arkadiusz VB, Hurna Paulina IVa, Kaszyńska Zofia IVc, Szukowski Paweł IIId, Żyłka Marta IIId, Sieradzka Julia IId.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy.