Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Data: 14 listopada, 2018

13 listopada w Szkole Podstawowej nr 5  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek . Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. W związku z tym, niektórzy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 postanowili  przebrać się za bohaterów z ulubionych książek. Dzięki temu w szkole było bajkowo i kolorowo Uczniowie z Klubu czytelniczego  uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych i czytali młodszym kolegom i koleżankom bajki: „Czerwony Kapturek”,  „Królewna Śnieżka”, „Żabi książę”.  Odwiedziliśmy  także najmłodszą grupę trzy-latków w przedszkolu obok naszej szkoły. „Maluszki”  z uwagą wysłuchały bajki pt. „Żabi książę” , i chętnie odpowiadały na pytania do czytanej książeczki..