MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Data: 5 grudnia, 2022

Wyjątkowy dzień, w którym zaprosiliśmy społeczność szkolną kl. 4-8 do pomocy oraz uważności wobec innych. Jako szkoła z klasami integracyjnymi, mamy większą możliwość niesienia pomocy, a także poznania różnych niepełnosprawności. Tego dnia wyszliśmy poza bariery codziennego zabiegania i zastanowiliśmy się: Jak „ja” mogę pomóc? Co dobrego mogę ofiarować innym?

Nasi uczniowie zostali zaproszeni do uważności i włączenia się w aktywny sposób w pomoc nauczycielom, rówieśnikom oraz wszystkim, którzy tego dnia czuli się samotnie w swojej niepełnosprawności. Wolontariusze szkolnego klubu „Widzimy – pomagamy” koordynowali działania, a także świecili przykładem, który pokazuje, że każdy może dać odrobinę dobra, trzeba tylko nieco odwagi.