Mediatorzy rówieśniczy poszerzają swoje horyzonty!

Data: 20 marca, 2018

Cztery uczennice z naszej szkoły: O. Kukfisz (VIb), A. Maciaszek (VId), K. Maciaszek (VId) i G. Chojnacka (VId), w dniu 7 marca uczestniczyły w kolejnych warsztatach w ramach mediacji rówieśniczych. Spotkanie miało miejsce w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.

Miały one charakter teoretyczny jak i praktyczny, dzięki czemu uczniowie mogli wykorzystać swoje umiejętności mediacyjne w symulacji konfliktu. W warsztatach brali udział również licealiści, którzy chętnie integrowali się ze swoimi młodszymi kolegami oraz zaprezentowali im Centrum Mediacji Rówieśniczych działające na terenie III LO.

Osobami prowadzącymi warsztaty była Pani dyrektor Maria Tomalak, pani Barbara Niemand oraz pan Piotr Szczepaniak. Życzymy naszym mediatorkom jak najmniej okazji do przetestowania swoich umiejętności w rozwiązywaniu konfliktów między koleżankami i kolegami. 😉