Medaliści z „Piątki”

Data: 27 maja, 2013

W ostatnim czasie bardzo dobre wyniki  w zawodach sportowych uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, którzy w czasie  zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, zajmowali czołowe miejsca,  umożliwiające im reprezentowanie szkoły w finałach wojewódzkich. Już na początku października w Sztafetowych Biegach Przełajowych drużyna ostrowskiej piątki pokazała się z bardzo dobrej strony. Wygrywając Mistrzostwa Miasta i Powiatu awansowała do finału wojewódzkiego zajmując w nim ostatecznie II miejsce. Jeszcze lepiej wypadła drużyna chłopców reprezentująca Szkołę Podstawową nr 5 w Finale Wojewódzkim w badmintonie. Zespół w zawodach tych zajął I miejsce wygrywając wszystkie pojedynki. Duży sukces osiągnęli także szachiści, którzy w Finale Wojewódzkim zajęli III miejsce.  W zawodach wojewódzkich wystąpiły także koszykarki, które uplasowały się także na III miejscu a koszykarze ostrowskiej piątki w Półfinale Wojewódzkim zajęli III miejsce. Wiele radości przysporzyły uczennice reprezentujące „piątkę” w  Mistrzostwach w Czwórboju LA, które wygrały Mistrzostwa Miasta i Powiatu by zwyciężyć także w Finale Rejonu. Zespół ten w czerwcu wystąpi w Finale Wojewódzkim w Lesznie, gdzie będzie starał się walczyć o czołowe miejsca. Nie sposób nie wspomnieć o licznych sukcesach młodych biegaczy w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego, czy w Czwartkach LA, które zgromadziły na starcie wielu uczestników trenujących na co dzień lekką atletykę. Tak licznych sukcesów nie było by gdyby nie zaangażowanie  uczniów  i nauczycieli  wychowania fizycznego: Violetty Szymczak, Przemysława Bendkowskiego, Joanny Zemskiej, Jacka Wawrzyniak.

Największe sukcesy SP 5 w ostatnich miesiącach:

II m w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Finał wojewódzki

SP 5 reprezentowali : Szczepaniak Julia, Bendkowska Gabrysia, Walczak Anna, Hipp Weronika, Przysada Anna, Zuchowski Michał, Rachwalski Mateusz, Kempiński Jakub, Biegański Patryk, Fita Bartłomień, Nawrot Mateusz.

II m w Drużynowych Mistrzostwach w Badmintonie  chłopców  – finał wojewódzi

SP 5 reprezentowali :  Zuchowski Michał, Płokarz Dawid

III m w Drużynowych Mistrzostwach w  Szachach – finał wojewódzki

SP 5 reprezentowali :  Jędras Aleksandra, Pabiszczak Nikodem, Płokarz Dawid,  Michalski Bartosz.

III m w Mistrzostwach w Koszykówce Dziewcząt – finał wojewódzki

SP 5 reprezentowały: Weronika Hipp – kapitan, Anna Walczak, Natalia Benedykcińska, Wiktoria Jakubowicz, Gabriela Bendkowska, Julia Majchrzak, Barbara Majchrzak, Weronika Kania, Anna Przysada, Gabriela Plucińska, Natalia Michalska, Hanna Marciniak.

I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Czwórboju Lekkoatletycznym

SP 5 reprezentowały: Natalia Benedykcińska, Anna Walczak, Gabriela Bendkowska, Patrycja Włodarczyk, Weronika Hipp, Anastazja Grzyb.

Finał Czwartków Lekkoatletycznych:

Klasy VI:

I miejsce – Natalia Benedykcińska, II miejsce – Gabriela Bendkowska, III miejsce – Patrcyja Włodarczyk, III miejsce – Dawid Płokarz

Klasy V:

I miejsce – Weronika Hipp

Klasy IV:

3 miejsce – Julia Pastok oraz Adam Chatian