Mateusz Semczyszyn w USA.

Data: 22 stycznia, 2017

W nagrodę za Mistrzostwo Polski Szkół Podstawowych w Koszykówce, uczeń naszej szkoły, młody koszykarz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka” przebywa na tygodniowym campie z koszykówką w kolebce światowego basketu – USA. Grupa 5 młodych koszykarzy i 2 opiekunów z Polski, w tym Mateusz przebywają od 17.01.br, w Kurorcie Hotelowym w Oceanside w Kalifornii. W programie oprócz udziału w codziennych  zajęciach koszykarskich pod wodzą amerykańskich trenerów, młodzi sportowcy mieli już okazję obejrzeć mecz NBA: Los Angeles Clippers – Minnesota Timberwolves oraz Ligi Akademickiej NCAA: UCLA – Arizona WildCats. Podczas tego ostatniego meczu spotkano legendę najlepszej ligi koszykarskiej świata – Kareema Abdula Jabara. Był też czas na zwiedzanie ciekawych miejsc. Polska grupa była już w pobliskich miastach: San Diego oraz Los Angeles i okolicy tego miasta – pod Hollywood Boulevard.