„MATEMATYCZNY OSTRÓW”

Data: 25 marca, 2012

Dnia 23 marca 2012 roku w Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wielkopolskim, odbył się turniej matematyczny dla uczniów klas szóstych szkoł podstawowych pod hasłem „Matematyczny Ostrów”. Celem turnieju było rozbudzenie tendencji do stałego zwiększania zasobu wiedzy, do poznawania swojego miasta i okolic oraz rozwijanie umiejętności stosowania metod matematycznych. W tegorocznym turnieju wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn z ostrowskich podstawówek. Filip Michalski, Przemysław Marciniak, Mikołaj Leki to uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę i wywalczyli II miejsce. Wykazali się nie tylko wiedzą matematyczną, ale także znajomością topograficzną miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Jury składało się z zaproszonych nauczycieli matematyki, których drużyny uczestniczyły w turnieju. Wszyscy otrzymali dyplomy, medale i nagrody z rąk dyrektora Gimnazjum pana Andrzeja Knopińskiego.