„Matematyczny Ostrów” – turniej dla uczniów klas VI

Data: 18 listopada, 2012

15 listopada 2012 w Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Turniej dla uczniów klas VI „Matematyczny Ostrów”. W turnieju udział wzięły reprezentacje 8 szkół podstawowych z terenu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Uczniowie pracowali  w trzyosobowych drużynach, a treści zadań obejmowały: w dwóch etapach zagadnienia typowo matematyczne, w dwóch topografię miasta, a w części ostatniej treści zadań matematycznych nawiązują do historii Ostrowa Wielkopolskiego. Naszą szkołę  reprezentował zespół uczniów klasy VIc Konstancja Radiczew, Julia Majchrzak i Szymon Wawrzyniak, przygotowany przez Panią Izabelę Potasznik. Po zaciętej rywalizacji i prowadzeniu po IV etapach konkursu ostatecznie zespół naszej szkoły uplasował się na II miejscu. Uczniowie zostali nagrodzeni przez organizatorów medalami, pucharem, dyplomami oraz  nagrodami książkowymi.