Masa Krytyczna

Data: 4 października, 2017

W piątek 29 września o godzinie 18.15 z Rynku w Ostrowie Wielkopolskim ruszyła kolumna rowerzystów, czyli kolejna Masa Krytyczna. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na rowerzystów poruszających się po naszych drogach oraz ich bezpieczeństwo ze strony samochodów. Jazda rowerem to wielka przyjemność, a przede wszystkim ekologiczny środek transportu. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjno-Społeczne „Re-Ewolucja”.

Przejazd rozpoczęliśmy i zakończyliśmy w Rynku, spacer ulicami  Ostrowa odbył się pod eskortą Policji i Straży Miejskiej. Wzięło w nim udział około 20 rowerzystów, a wśród nich troje uczniów klasy 3a SP nr 5 w Ostrowie (Nadia, Nikola oraz Marika) z mamami, babcią oraz wychowawczynią Beatą Olszak. Był to już nasz drugi udział w tej imprezie i mam nadzieję, że nie ostatni.

Prawie w tym samym czasie reprezentantki naszej klasy – Antosia Urban i Maja Chmielecka, uczestniczyły w warsztatach „Zaprojektuj koszulkę ekologiczną”. Zajęcia odbywały się w pracowni plastycznej Pauliny Dobrzyńskiej przy ul. Raszkowskiej 10, a ich organizatorem było Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne „re- EWOLUCJA” w ramach projektu „Postaw na rower”.