Marsz po zdrowie.

Data: 26 czerwca, 2014

Tradycyjnie uczniowie  Szkoły podstawowej nr 5 w ostatnich dniach nauki opuszczają mury szkoły i ruszają działać w terenie wyruszają na „Marsz po zdrowie”. Tegoroczna  gra  terenowa organizowana  na terenie zalewu Piaski Szczygliczka, była także jednym z elementów projektu edukacyjnego „Ostrów Wielkopolski – moje miasto, mój dom”. Wyzwań nie brakowało. Każda klasa od tych najmłodszych po już niebawem kolejnych absolwentów musiała zmierzyć się z zadaniami, które po drodze na nich czekały. Czytając mapy uczniowie pod opieką nauczycieli odwiedzili punkt z Samarytanki (pierwsza pomoc przedmedyczna – jak nic dobra wiedza na wakacje). Zadania na tym punkcie przygotowali dla uczniów harcerze i instruktorzy Ostrowskiego Hufca ZHP, za co bardzo im dziękujemy. Na kolejnych punktach uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, budowali z piasku przeróżne budowle, rywalizowali w konkurencjach sportowych. Odpowiadali na pytania dotyczące naszego miasta i regionu, a przede wszystkim świetnie się bawili. Niektórzy przeszli spore kilometry, gdyż trasy dla starszych klas prowadziły Czekanowa. A na mecie czyli Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” odpoczynku tradycyjnego nie było. Na piechurów czekało jeszcze zadanie plastyczne związane ze znanymi elementami architektury naszego miasta. Nie zabrakło także małego „co nie co” dla wytrwałych turystów, którzy na stanicy odpoczywali na łonie natury. Czas minął błyskawicznie. Po podliczeniu wszystkich punktów Pani wicedyrektor Izabela Potasznik, autorka i koordynator całego projektu ogłosiła wyniki. Kolejny „Marsz po zdrowie” już za rok!