“MARSZ PO ZDROWIE” – Dzień Pustej Klasy

Data: 18 czerwca, 2017

W środę 14 czerwca odbył się kolejny  „Marsz po Zdrowie”, który wpisuje się już od siedmiu lat w tradycję końca roku szkolnego w naszej palcówce. Doskonale też realizuje cele ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień Pustej Klasy”.  Klasy wraz z wychowawcami porzuciły naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie i ruszyły na szlaki naszego miasta i okolic, by wykonując rozmaite zadania edukacyjne dotrzeć na Stanicę Harcerską „Zielona Polana”. W tym roku nasi piechurzy startowali ze szkoły, z dworca PKP, z rynku, z Bractwa Kurkowego, a klasa II b integracyjna wybrała sama dla siebie trasę z Czekanowa i pokonała  8 km w dwie godziny. Tematyka zadań obejmowała zdrowy styl życia. Dzieciaki z klas młodszych i starszych wymyślały m.in. zdrowe przepisy, okrzyki zachęcające do właściwego odżywiania się i spędzania aktywnie czasu. Na mecie czekały kolejne, liczne atrakcje. Czas umilały występy utalentowanych uczniów naszej szkoły, różne konkurencje sportowe. Były również gry i zabawy, z których największy entuzjazm wzbudziło układanie najdłuższego sznura z ubrań. Można było pograć w gry planszowe, wsiąść udział w quizie czy pomalować sobie twarz. Łasuchy mogły po włożonym trudzie wędrówki zakupić co nie co słodyczy. Marsz zakończył się wspólnym sprzątaniem polany na stanicy, zaś ostateczną kropkę nad i stanowił doroczny mecz absolwenci SP5 kontra kadra.