Mamy nowe boisko sportowe!

Data: 23 czerwca, 2016

20 czerwca odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I uroczyste otwarcie nowego boiska sportowego.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Dorota Cieśla, która powitała zaproszonych gości i podziękowała władzom miasta za podjęcie decyzji o realizacji inwestycji, dzięki której powstał ten obiekt. Przy okazji tak doniosłego święta w sposób szczególny podkreślono sukcesy sportowe naszych uczniów, gdyż  placówka otrzymała tytuł „Najbardziej usportowionej szkoły w Ostrowie Wielkopolskim w latach 2010 – 2015”. Uczniowie są chlubą naszego miasta, bo dzięki fachowemu i merytorycznemu wsparciu ze strony nauczycieli wychowania fizycznego, szkoła odnosi sukcesy sportowe.  Zdobywa najwyższe noty w grach zespołowych, a szczególnie w  koszykówce pod kierunkiem pana Krzysztofa Cnotliwego, czego dowodem jest również ich ostatni sukces – zdobycie tytułu Mistrzów Polski na turnieju Energa Basket Cup rozgrywanym w Gdańsku.

W trakcie uroczystości głos zabrali: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beata Klimek i Senator RP pan Łukasz Mikołajczyk. Po okolicznościowych przemówieniach poświęcenia obiektu dokonał ksiądz Dominik Juszczak.

W miejscu zniszczonego asfaltowego boiska powstało nowoczesne pełnowymiarowe boisko do koszykówki, siatkówki i mini piłki ręcznej. Płyta boiska o wymiarach 30 x 21m została ogrodzona 6-metrowym ogrodzeniem panelowym z dwiema furtkami wejściowymi, a także piłkochwytami o tej samej wysokości. Zainstalowano też oświetlenie.  Boisko wielofunkcyjne dostosowane także do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Boisko zyskało również certyfikowane zestawy do piłki siatkowej, słupy z tablicami i obręczami do koszykówki oraz bramki. Wokół obiektu powstał chodnik z kostki betonowej. Postawiono także nowe ławki, zainstalowano również kosze na śmieci i stalowe wycieraczki.

Środki na inwestycję pochodziły z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Całkowity koszt wykonanych prac to 410 615,21 zł.

W ramach inwestycji, poza boiskiem sportowym, wykonany został remont budynku gospodarczego. Przebudowane zostały zewnętrzne schody wyjściowe z budynku głównego na podjazd dla osób niepełnosprawnych.

W dalszej części uroczystości uczniowie zaprezentowali program ukazujący galerię zajęć sportowych prowadzonych w naszej szkole. Na zakończenie odbył się mecz koszykówki między kadrą seniorów, a absolwentami SP 5.

Uroczystość ta na długo pozostanie w naszej pamięci, nie tylko ze względu na obecność znamienitych gości: Senatora RP, władz miasta, radnych, dyrektorów ostrowskich szkół, działaczy osiedlowych, ale w krajobraz szkoły wpisane zostało boisko , które będzie dawało większe możliwości do uprawiania różnych gier zespołowych, a przez to podniesie sprawność fizyczną i zdrowy rozwój naszych uczniów. Zdrowy styl życia, to jedno z nadrzędnych zadań, jakie stawia sobie nasza Szkoła, należąca do Ogólnopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Zdjęcia udostępniło Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.