Mam Talent

Data: 10 czerwca, 2022

Dnia 14 czerwca b.r. o godz. 10.30 w naszej szkole odbędzie się coroczny finał konkursu „Mam Talent”. Chęć udziału w konkursie zgłosiło trzydziestu dwóch uczniów w dzisięciu kategoriach. Na przsłuchanie stawiło się dwudziestu czterech uczniów, z czego połowa prezentowała twórczość plastyczną.

Jury w składzie: przewodnicząca mgr Iwona Szwarczyńska oraz czlonkowie mgr Jan Gajny, mgr Karolina Treska i mgr Karina Brzykcy mieli „twardy orzech do zgryzienia”.

Śpiewających uczestników do walki zachęciła nauczyciel świetlicy szkolnej mgr Karolina Treska, która wykonała utwór pt. „Okularnicy” zaczerpnięty z twórczości Agnieszki Osieckiej.

Po burzliwych obradach komisja wyłoniła laureatów:

1) Kategoria śpiew:

Kajetan Kasprzak III a

Jakub Korkus IV a

Wyróżnienie: Julia Nowak I c

2) Gra na instrumencie i śpiew:

Laura Krzykos II c

3) Taniec:

Wiktoria Krawiec II c

Wyróżnienie: Zofia Parzybok I a

4) Gra na instrumencie i układanie kostki Rubika:

Nina Glowacka III c

5) Szydełkowanie:

Marta Kozłowska V a

6) Autor książki:

Wyróżnienie – Krzysztof Olszak kl. III a

7) Plastyka:

Emilia Gola IV a

Dorota Klusak II a

Mikołaj Łakomy V c

Wyróżnienia: Lena Nawrot V a i Zofia Molska I b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Wzięcie udziału w tak prestiżowym konkursie było już nagrodą! Cieszymy się, że mogli zaprezentować swój talent.

Z niecierpliwością czekamy do wtorku na występ finałowy, na którym pani Magdalena Kołodziej i pan Michał Bartosik zadbają aby każdy wyróżniony uczeń lub uczennica oraz każdy laureat otrzymali dyplom, natomiast pani dyrektor Dorota Cieśla dopilnowała, aby znalazły się środki na zakup nagród dla uczniów, którzy są chlubą Sp 5. Nagrody wręczy przewodnicząca jury pani Iwona Szwarczyńska, która troszczy się o to, aby nieprzeciętne zdolności naszych uczniów zostały zauważone i docenione jak przystało na szkołę posiadającą Certyfikat Łowców Talentów.

Karina Brzykcy