Mały wolontariat- Podsumowanie programu w Poznaniu

Data: 25 maja, 2014

Mały wolontariat to program uczący dzieci i młodzież wrażliwości społecznej, pomagania innym  i odpowiedzialności za otaczający świat. Działający w nim wolontariusze to osoby mające najczęściej po kilka lat i jedną wspólną cechę,  chęć niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Do programu Mały Wolontariat przystąpiły 124 placówki z całej Polski,  oraz jedna placówka  z Paryża. Liderem są szkoły i przedszkole z Ostrowa Wielkopolskiego, w projekcie w bieżącym roku uczestniczyło 9 placówek.

Dnia 23 maja w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu na podsumowaniu rocznej pracy Małego Wolontariatu spotkało się 400 wolontariuszy z całej Polski. Z Ostrowa Wielkopolskiego w uroczystościach wzięli udział dyrektorzy, koordynatorzy oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4, 5, 7, Gimnazjum nr 4 oraz Przedszkola nr 14.

Honorowym gościem, a zarazem  jednym z patronów uroczystości był Wicewojewoda Poznania Przemysław Pacia, główną organizatorką i pomysłodawcą programu jest Pani Karolina Bąk – Szafrańska  zastępca wicewojewody.

O szczególnym wyróżnieniu mogą mówić wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 5, którzy na prośbę głównego organizatora, podczas  uroczystości zaprezentowali autorskie przedstawienie ” Lokomotywa wolontariuszy”. Wolontariat w SP 5 to pokoleniowa grupa skupia nie tylko uczniów, ale również rodziców i mieszkańców miasta, od dziesięciu lat z grupą współpracuje właściciel  firmy Deco-Klimaty Pan Paweł Moch. Opiekunką grupy i koordynatorem jest nauczycielka Renata Jelak-Henschel.