“Mały Mistrz” – program realizowany od września w klasach I

Data: 9 lipca, 2014

Program „Mały Mistrz”

Ogólnopolski program „Mały Mistrz” współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ma na celu uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego oraz wzrost aktywności sportowej uczniów. Operatorem Wojewódzkim programu jest Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”.

W Ostrowie Wielkopolskim w programie uczestniczy 8 szkół podstawowych,
dla których organem prowadzącym jest Miasto Ostrów Wielkopolski
:

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej przy ul. Partyzanckiej 15
 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi przy ul. Królowej Jadwigi 3
 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I przy ul. Grabowska 1-3
 • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Macieja Rataja przy ul. Staroprzygodzka 112
 • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Generała Józefa Bema przy ul. Bema 30
 • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II przy ul. Asnyka 26
 • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mirosława Feriča przy ul. Batorego 2
 • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego przy ul. Świetlicowej 9

Realizacja programu Mały Mistrz rozpocznie się od 1 września 2014 r. i obejmie uczniów klas I szkół podstawowych. W Ostrowie Wielkopolskim w programie uczestniczyć będzie 38 klas I – łącznie około 900 pierwszoklasistów.

 Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski jako partner realizujący program wraz ze szkołami zapewni nauczyciela wychowania fizycznego jako asystenta nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej na jedną godzinę tygodniowo zajęć WF dla każdej klasy I uczestniczącej w programie.

Formuła “Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych:

 • Piłkarz
 • Lekkoatleta
 • Rowerzysta – Turysta
 • Gimnastyk – Tancerz
 • Narciarz – Łyżwiarz
 • Pływak – Wodniak

W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką Małego Mistrza.

Docelowo program w kolejnych latach szkolnych ma objąć klasy I – III szkół podstawowych. W klasie II od roku szkolnego 2015/2016 planuje się realizację na basenie 16 godzin zajęć nauki pływania dla uczniów. W ramach programu, miejskie szkoły otrzymują zestaw sprzętu sportowego, a nauczyciele specjalny podręcznik i materiały dydaktyczne.

Prezentacja

 Logo MSiTherblogo SZS Wlkp.