MAŁE CICHE – Zimowisko uczniów klasy VId

Data: 28 stycznia, 2019

Obóz narciarsko – rozpoczął się w sobotni poranek 12 stycznia, kiedy uczestnicy stawili się na zbiórkę, aby wyruszyć pod opieką instruktorów i wychowawców na zimowy odpoczynek.

Przejazd przez znaczną część Polski był dla wielu prawdziwą lekcją historii i geografii. Wieczorem zameldowaliśmy się w naszym pensjonacie „Galicówka” w wiosce Małe Ciche. Pierwsze zjazdy narciarskie odbyły się pomimo śniegu i mrozu w niedzielne przedpołudnie. Uśmiechnięci, dzielni narciarze zaczęli pierwsze szkolenie. I tak było przez cały tydzień. Nikogo nie zniechęciły żadne trudności na stoku. Ci, co umieją jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wyjeżdżać wyciągiem, jeździć z kijkami. Wszyscy po pięciu dniach pięknie sobie radzili i wrócili z umiejętnością bezpiecznej jazdy. Wielką atrakcją tegorocznego wyjazdu był pobyt w termach  w Bukowinie Tatrzańskiej podczas którego zmęczone nogi mogły odpocząć w cieplutkiej wodzie, odważniejsi próbowali swoich sił na zjeżdżalniach. Odwiedziliśmy również stolicę Polskich Tatr Zakopane. Było pięknie. Wszyscy uczestnicy w drodze powrotnej pytali o kolejny wyjazd w góry i nie mogą już się doczekać ferii zimowych.