„Magia liczb”

Data: 3 czerwca, 2019

We wtorek 28 maja w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim miał miejsce XIX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MAGIA LICZB”.

Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań matematycznych uczniów oraz wspomaganie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania matematyczne o różnym stopniu trudności, również wykraczające poza podstawę programową.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Bartosz Bąk – klasa 1a, nauczyciel Beata Olszak

Mateusz Wojtecki – klasa 1c, nauczyciel Anna Karpińska

Klasy II

Marta Kozłowska oraz Emilia Żywica – klasa 2a, nauczyciel Anna Dorociak, Magdalena Kołodziej

Mateusz Nowacki – klasa 3a, nauczyciel Małgorzata Jędrzejak, Liliana Waleńska

Michał Matschi – klasa 3b, nauczyciel Irena Treska, Danuta Adamik

Pierwsze miejsce w kategorii klas pierwszych zdobył Mateusz Wojtecki z klasy 1c, natomiast w kategorii klas trzecich na pierwszym miejscu znalazł się Mateusz Nowacki z klasy 3a.

Gratulujemy chłopcom wielkiego sukcesu!