Lot w kosmos!!!

Data: 7 maja, 2021

Mamy to! Prace naszych uczniów rozpoczęły swoją podróż w kosmos! <naprawdę w kosmos!> 🚀🌍🚀🌎🚀🌏

I etap: podróż z Ostrowa do USA 🇺🇸
II etap: podróż w kosmos na pokładzie rakiety New Shepard firmy Blue Origin.
III etap: powrót na Ziemię 🌍
IV etap: powrót do Polski i naszej szkoły 🇵🇱

O co chodzi? SP5 oraz IV LO przygotowali swoje prace, które na pokładzie rakiety New Shepard firmy Blue Origin polecą w kosmos. Obecnie są one w podróży do USA do siedziby firmy założonej przez Jeffa Bezosa. Gdy dotrą na miejsce zostaną umieszczone w kapsule pasażerskiej i wyniesione w przestrzeń kosmiczną przy najbliższym starcie rakiety. Po powrocie pracownicy firmy przybiją pieczątki potwierdzające lot i nasze prace wrócą do naszych szkół. Koordynator i pomysłodawca akcji pani Patrycja Kończewska.

Pozdrawiamy IV Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim z którym podbijamy kosmos!